خوشتیپ ترین ها

عکس قبل عمل نانسی اجرم , آهنگ جدید مرتضی پاشایی , اخر فیلم فریحا , اس ام اس روز مرد خنده دار , عکسهای زیبا از فاطما گل , خوشتیپ ترن ها , دانلود اهنگ خداحافظ مجید خراطها , دانلود آهنگ عشق ممنوع , کت شلوار فانتزی مجلسی باکاردست , maltam fatima gul


یارانه به همه تعلق می‌گیرد


 

 

یارانه به همه تعلق می‌گیرد

 

 

رییس‌‌جمهور در گفت‌وگوی مستقیم تلویزیونی با اشاره به حضور مردم در ۲۲ خرداد و ۹ دی گفت: امسال جوشش انسانی در ایران تبلور می‌یابد و ۲۲ بهمن ایران را از لحاظ موقعیت اثر گذاری در دنیا خیلی از رقبا و جبهه مقابل بالاتر خواهد برد.

 


به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رییس‌ جمهور، سه شنبه شب در گفت‌و‌گوی مستقیم تلویزیونی با مردم كه در شبكه اول سیما انجام شد، گفت: ۲۲ بهمن امسال و حضور مردم اعلام مرگ رسمی اندیشه سرمایه‌داری و ضد بشری است و این اتفاق خواهد افتاد. خنثی شدن توطئه‌ها بعد كوچكی از این حضور مردم است و وجه اثباتی و اثر گذار آن بسیار عظیم است.

 


رییس‌‌جمهور در ادامه این گفت‌وگو درباره قانون هدفمند كردن یارانه‌ها با بیان اینكه چون قانون شده به گذشته برنمی‌گردیم، تصریح كرد: در قبل از این دولت قوانینی كه تصویب شده بود اختیارات مطلق به دولت می‌داد ولی بعد به هر دلیلی اجرا نشد؛ در حالی كه تكالیف قانونی و اختیارات مطلق برای اجرا به آنها می‌داد.

 


رییس‌جمهور با تاكید براینكه قطعا می‌خواهیم این طرح را اجرا كنیم، ابراز امیدواری كرد كه همه در اجرای این طرح كمك كنند.

 


حیدری، مجری برنامه، از رییس‌جمهور پرسید از روزی كه طرح هدفمند كردن یارانه مطرح شد برخی از آن به عنوان جراحی بزرگ اقتصاد یاد كردند؛ اما همه نگران دردها و خون‌ریزی‌های آن بودند و الان نیز برخی از این نگرانی‌ها وجود دارد كه عوارض آن برای اقتصاد ایران، صنعت و حوزه‌های مختلف اقتصاد و بخش‌های مختلف مردم چه خواهد بود كه احمدی‌نژاد در پاسخ به این سوال با بیان اینكه تعبیر به خونریزی یا جراحی بزرگ نمی‌كنم، تاكید كرد: این طرح یك اصلاحاتی است كه باید با هم جلو برویم و انشاا... جلو خواهیم رفت و همه خواهند دید آن‌طور كه فكر می‌كردند، نبوده است.

 


وی افزود: می‌توانیم در بعضی بخش‌ها مصرف انرژی را به یك دهم برسانیم و اگر بتوانیم بدون اینكه تولید و رفاه مردم تغییر كند فقط ۲۰ درصد انرژی را كاهش دهیم؛ یعنی ۲۰ میلیارد دلار برای ما صرفه‌جویی شده است.

 

 


● سرانجام خوشه‌بندی‌ها

 


احمدی‌نژاد در خصوص آخرین تصمیمات اتخاذ شده درباره ترتیب خوشه‌بندی‌ها در طرح ‌نهایی تصریح كرد: از مردم خواهش می‌كنم خوشه‌بندی را از ذهن خود كنار بگذارند؛ اولا‌ صددرصد یارانه‌ها به مردم بازمی‌گردد، كه ۵۰ درصد آن به صورت مستقیم و ۳۰ درصد و ۲۰ درصد آن با واسطه به مردم برمی‌گردد بنابراین می‌بینیم كه همه مردم از یارانه‌ها استفاده می‌كنند؛ مگر آنهایی كه متقاضی نیستند.

 


رییس‌‌جمهور افزود: كسانی كه به یارانه‌ها احتیاج ندارند، در آینده كه زمان برای باز كردن حساب اعلام می‌شود، مراجعه نكنند.

 


رییس‌‌جمهور ادامه داد: مركز آمار مدلی را برای خوشه‌بندی ارائه داد كه مدل خوبی است؛ اما باید چند بار سعی و خطا شود تا به نقطه قابل استفاده برسد.

 

 


دولت بنا دارد به همه مردم یارانه بدهد

 


احمدی‌نژاد اضافه كرد: بنا داریم كه به همه مردم یارانه بدهیم، مگر آنهایی كه داوطلب نیستند یا شرایط‌شان آنقدر خوب است كه به یارانه‌ها نیازمند نیستند و خودشان نیز مراجعه نمی‌كنند، چه آنكه حدود ۸ میلیون برای ثبت‌نام مراجعه نكردند.

 


وی با تاكید براینكه خوشه‌بندی‌ها مبنای پرداخت‌ها نیست، گفت: دسته‌بندی نهایی صورت نگرفته و بنا داریم كه به همه یارانه‌ بدهیم؛ اما طبیعی است كه به بعضی از اقشار باید مقدار بیشتری اختصاص دهیم؛ چرا كه اگر می‌خواهیم روستاها را آباد كنیم و مسائل كشور را به طور ریشه‌ای حل كنیم، باید این‌گونه عمل شود.

 


رییس‌‌جمهور با بیان اینكه برخی از اقشار از جمله آنهایی كه حقوق ثابت می‌گیرند، حتما یارانه می‌گیرند، افزود: البته نه آنهایی كه ماهانه حقوق ده میلیونی دریافت می‌كنند. هرچند كه اگر این افراد نیز درخواست كنند باید حداقلی به آنها پرداخت شود اما این افراد نوعا‌ داوطلب نیستند.

 


احمدی‌نژاد تصریح كرد: آنهایی كه حقوق ثابت دارند از جمله كارگران، كارمندان، كسبه جز، كشاورزان، تحت پوشش نهادی حمایتی هستند قطعا‌ یارانه دریافت می‌كنند و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

 


وی با اشاره به اینكه برای كارمندان یارانه را در بودجه پیش‌بینی كردیم، خاطرنشان كرد: برای كارمندان دولت، كارگران كارخانجات، كسبه جز و كشاورزان یارانه پیش‌بینی كردیم و زمانی را اعلام خواهیم كرد كه تغییرات صورت گرفته در اموال آنها یا خانواده‌شان را اعلام كنند.

 


رییس‌ جمهور اضافه كرد: كسی نگران نباشد؛ چرا كه ما در این طرح همراه مردم حركت خواهیم كرد و این طرح برای مردم است و مردم باید پیشگام این اصلاحات باشند و دولت نیز راه را باز می‌كند و اطلاع‌رسانی خواهد كرد و هركاری كه بخواهیم انجام دهیم، به مردم اطلاع می‌دهیم.

 


احمدی‌نژاد درباره خانواده‌هایی كه فرصت پیدا نكرده اند اطلاعات خود را در مركز آمار ثبت كنند، گفت: به خانواده‌هایی كه ثبت‌نام نكرده‌اند، فرصت خواهیم داد تا ثبت‌نام كنند؛ چرا‌كه خانواده‌های جدیدی تشكیل شده‌ است.

 


وی تاكید كرد: از هر زمان كه شروع به پرداخت كنیم، حقوق تمام كسانی كه مشمول طرح هستند محفوظ است و حتی بنا داریم قبل از اینكه طرح شروع شود، پول‌ها را به حساب واریز كنیم تا آرامشی به وجود بیاید، بنابراین هیچ مشكلی نداریم.

 

 


كسانی كه اطلاعات نادرست بدهند باید یارانه ها را برگردانند

 


رییس‌ جمهور درباره اینكه ۳۰ درصدی كه قرار است به طور غیر مستقیم به بخش اقتصاد تزریق شود، چگونه به فعالان اقتصادی برمی‌گردد، تصریح كرد: ما ۹ بسته عملیاتی را در بخش‌های گوناگون از جمله صنعت‌ نهایی می‌كنیم‌ كه خود این بخش شامل ده‌ها بخش است، البته برخی از بخش‌های صنعت حاشیه سود دارند و مشكلی برای آنها پیش نخواهد آمد و زندگی‌ خودشان را خواهند كرد؛ ضمن اینكه مقداری به قیمت‌ها اضافه خواهند كرد.

 


احمدی‌نژاد افزود: برخی از بخش‌های صنعت نیاز كشور است و باید حمایت شوند و براین اساس با آنها قرارداد می‌بندیم و وزارت صنایع نیز در حال آماده كردن قراردادها است كه بخشی از آنها در كارگروه‌ها وضع شده است.

 


وی تصریح كرد: در هر بخش یك برنامه‌ای برای اصلاح آن وضع به وضع مطلوب تهیه می‌كنیم و در این فاصله آن بخش مورد حمایت قرار می‌گیرد و قرارداد بسته می‌شود و تكالیفی به عهده آنها قرار داده خواهد شد.

 


رییس‌ جمهور در عین حال تاكید كرد كه اگر كسی اطلاعات غلطی بدهد و معلوم شود كه اطلاعات غلط داده است، طبق قانون باید یارانه را برگرداند و مجازات شده و از بهره‌مندی نیز محروم می‌شود.

 


احمدی‌نژاد همچنین اظهار داشت: بسته‌های بخش صنعت، كشاورزی، عمومی و دولتی در حال آماده شدن است كه با كمك خود آن بخش تهیه می‌شود، یعنی در بخش صنعت از صاحب‌نظران صنعت دعوت شده است و هر زمان بسته آماده شد، با اطلاع‌رسانی آن را به اجرا درخواهیم آورد.

 


رییس‌ جمهور تاكید كرد: هیچ جای نگرانی نیست؛ چراكه تا در مورد یك مطلب به نقطه اطمینان نرسیم، عمل نمی‌كنیم؛ زیرا این طرح یك طرح یك روزه و دو روزه نیست بلكه ۱۰سال، ۲۰ سال و ۳۰ سال می‌خواهد در كشور اجرا شود و به همین دلیل ‌قدم‌ها را محكم و با بررسی كامل و همراه مردم بر‌می‌داریم و امیدواریم از همان روزهای اول مردم طعم شیرین آن را بچشند.

 


احمدی‌نژاد درباره ۲۰ درصد دیگر یارانه‌ها كه در اختیار دولت خواهد بود، گفت: این ۲۰ درصد و ۳۰ درصد به این معنا نیست كه نتوانیم آن را به صورت نقدی به مردم بدهیم؛ چرا كه مثلا‌ در بخش صنعت هزینه‌ها مربوط به نهادها و نیروی انسانی است و ما می‌توانیم این بخش را به نیروی انسانی بدهیم و ۲۰ درصدی را كه به دولت می‌آید نیز می‌توان به كارمندان دولت اختصاص داد، بنابراین ۵۰ درصدی كه در قانون تعیین شده به این معنا نیست كه فقط ۵۰ درصد به مردم پرداخت می‌شود؛ بلكه ۵۰ درصد دیگر به صورت غیر مستقیم به مردم تعلق می‌گیرد.

 


وی درباره نحوه آزادسازی قیمت‌ها گفت: یك روش «یكباره» است كه محاسن و معایبی دارد و حسن بزرگ آن این است كه تورم انتظاری آن یكباره است؛ اما اگر به تعداد اجرا شود این تورم انتزاعی می‌شود.

 


رییس‌‌جمهور درباره معایب این روش گفت: ممكن است برخی بخش‌ها نتوانند در تولید به صادرات برسند؛ یعنی به گونه‌ای شود كه شاهد افت صادرات باشیم كه این افت موجب كاهش تولید می‌شود.

 


احمدی‌نژاد‌ با بیان اینكه ما اجرای هدفمندكردن یارانه‌ها را سه ساله پیش‌بینی كرده بودیم؛ اما مجلس آن را به ۵ سال تبدیل كرد، ادامه داد: الان سه گزینه را بررسی می‌كنیم؛ گزینه‌های پنج‌‌گام، سه گام‌ و دو گام با فاصله زمانی، اما اینكه كدام كالا و فرآورده چگونه اجرا می‌شود، دو گونه تحلیل می‌كنیم؛ یكی اینكه اگر دو گام یا پنج گام باشد همه را به یك نسبت در نظر می‌گیریم و دیگری به صورت سبد به سبد است كه آثار آن متفاوت است.

 


رییس‌‌جمهور با اشاره به تهیه ۱۰ سناریو برای چگونگی آزادسازی قیمت‌ها تصریح كرد: در حال تحلیل هستیم كه سناریویی كه بیشترین آثار مثبت و كمترین آثار منفی را دارد انتخاب كنیم كه فعلا‌ در بحث‌های كارشناسی هستیم و هرزمان نهایی شد مردم را در جریان قرار خواهیم داد، بنابراین الان هیچ افزایش قیمتی در هیچ زمینه‌ای نداریم و هركجا افزایش قیمتی باشد، در تمام بخش‌ها جبران آن را نیز پیش‌بینی كرده‌‌ایم.

 

 


خطر یارانه‌ها

 


وی درباره خطر طرح هدفمند كردن یارانه‌ها تصریح كرد: خطری كه وجود دارد این است كه عده‌ قلیلی بخواهند تمام یارانه‌ها را با یك چرخش از دست مردم خارج كنند.

 


رییس‌ جمهور درباره راهكارهای جلوگیری از این سوءاستفاده‌ با بیان اینكه دو دسته كار داریم، گفت: یك دسته كارهای مدیریت اقتصادی مثل بانك، بیمه و مالیات داریم كه به سرعت جلو می‌بریم؛ یعنی بانك باید منابع را درست توزیع كند؛ چرا كه اگر منابع در بانك درست توزیع نشود و یك پول قدرتمندی به نابجا بچرخد، بخشی از این پول از جیب مردم خارج خواهد شد، بنابراین باید مدیریت شود و الان نیز زیرساخت‌های آن تهیه شده است.

 


احمدی‌نژاد با اشاره به بحث مالیات تاكید كرد: بالاخره اگر كسی بیشتر درآمد دارد باید بیشتر مالیات بدهد؛ چرا كه اساس پایداری جامعه است.

 


وی روش دیگر را اقدامات كنترلی برشمرد و گفت: الان یك گروه نظارت و بازرسی وجود دارد كه آن را تقویت می‌كنیم كه ریز بازار را كنترل كند، البته پایه آن اصناف و اتحادیه‌ها هستند كه انصافا‌ خوب كار می‌كنند.

 


رییس‌جمهور ادامه داد: الان روند نرخ تورم نزولی است كه بخش از آن با همكاری اصناف صورت گرفته است؛ یعنی الان نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به آذر ۲/۱۲ و نرخ تورم نقطه به نقطه پایان آذر به پایان آذر ۸/۷ درصد است و امیدواریم تا پایان سال نرخ تورم ۲/۱۲ به حدود ۱۰ برسد كه این یك اتفاق بزرگ است؛ چرا كه كمتر به این نقطه رسیده‌ایم؛ اما امیدواریم در سال آینده این روند ادامه داشته باشد.

 


رییس‌ جمهور خاطرنشان كرد: دولت آیین‌نامه‌ای تصویب كرد كه همزمان با طرح هدفمند كردن یارانه‌ها این آیین‌نامه اجرا خواهد شد كه كسی جرات نكند از این فضا سوءاستفاده كند و بخواهد با ترفندهای اقتصادی و احتكار یا یك بازی در بازار كمك‌های دولت را از جیب مردم به سمت خود خارج كرد.

 


رییس‌‌جمهور تصریح كرد: وقتی كه مرحله اول هدفمند كردن یارانه‌ها را پشت سر بگذاریم، مردم خواهند دید كه چقدر شیرین است و مراحل بعدی به صورت خودكار ادامه می‌یابد.

 

 

 

2018-03-05  توسط stusari  |

 
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

 

 

 

7 عـامـل مـوثـر بـر ميـل جـنـسـي
ورود ممنوع های دختر،پسری!!
درمان سردرد با نوشیدنی خوش عطر
تاثیر زمان بر روی انسانها
همه آنچه باید در مورد تب کودکان بدانید
شركت در "عروسی" كار را به "طلاق" كشاند
دوستي مهر: گروه ايران، گروه مرگ است
یک انتخاب همیشگی
عوارض روغن خراطین
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
شکایت از مسئولان درباره اختلاس منتفی نیست
تيلور: هنوز در شوک شکست مقابل ايرانيم
جسد قذافی به سرنوشت جسد بن لادن دچار می شود؟
عناوین روزنامه های چهارشنبه 11 آبان 1390
مشاور اوباما در امور ایران استعفا کرد
اقدام غیراخلاقی دخترمصری که محافل غربی آنرا "انقلاب" نامیدند
توره : ونگر يک استاد واقعي است
آیا به روح‌تان غذای كافی می‌دهید؟
چرا دست زن رو میبوسی؟
هیات مدیره استقلال به فتح الله زاده وعده داد: تو بمان، ما پول می‌آوریم
«دختری به نام آهو»؛ سریال نوروزی شبکه تهران
ترفندهای خرید کامپیوتر و لوازم جانبی
يك زوج موفق (داستان)
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
به روزترین مدل مانتو بهار
حذف ویروس های مخفی با تنظیم ویندوز !
رشد ۴۲ درصدی آبزی پروری در زنجان
عناوین روزنامه های چهارشنبه 17 اسفند 1390
عبدالله گل: اسرائیل علیه رادار ناتو تبلیغات سیاه راه انداخته است
فاطمه رجبی: احمدی‌نژاد بگوید بی‌حجاب‌ها با حجاب می شوند
بارداری خارج از رحم چیست؟
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
حشرات(تنوع حشرات)
رقابت گوگوش با شوهر سابقش در 'من وتو' و 'فارسی وان'!
واکسنی برای خودارضایی
افسون‌شدگان کوچک موبایل
با سومین غول کهکشانی آشنا شوید+تصاویر
ایده های نو برای خرید کادوی روز مادر
پایان مرگبار درگیری بین دختر 22 ساله و نامزدش +عکس
باند اخاذان مامورنما در مشهد متلاشي شد

 

 

 

<-LinkTitle->

 

 

RSS 2.0.: :.